معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه تصمیمات بسیار خوبی برای جبران خسارت ها در مناطق سیل زده اتخاذ شده است، تصریح کرد: پس از جمع بندی های نهایی از میزان خسارت ها در هیات دولت، اعتبارات لازم برای کمک به مردم آسیب دیده سریعا اختصاص می یابد.

دکتر محمد مخبر در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به بازدیدهای میدانی و حضوری برخی از وزرای دولت که به نمایندگی از رئیس جمهور به استان ها و مناطق درگیر سیل سفر کرده اند، افزود: دولت موظف است با توجه به فصل سرما و برودت هوا در مناطق درگیر سیل هر چه زودتر و با سرعت و فوریت به وضعیت مردم آسیب دیده رسیدگی کند.

وی با بیان اینکه در حادثه سیل اخیر منازل، مزارع و دام و طیور مردم آسیب شدیدی دیده و یا کاملا از بین رفته است، برم عزم جدی دولت برای جبران خسارات ها و بازگشت مردم به روند زندگی عادی تاکید کرد و افزود: البته برخی از منازل آسیب کمتری دیده اند که با تعمیرات و اعطای کمک ها به زودی قابل سکونت می شوند و کار بازسازی این منازل باید هرچه سریع تر انجام شود.

دکتر مخبر با اشاره به برآورد اولیه خسارت حدود هزار میلیارد تومانی به بخش کشاورزی و از بین رفتن تعداد زیادی دام سبک در حادثه سیل چند روز گذشته، ادامه داد: مقرر شد با بازسازی قنوات و لایروبی رودخانه، تامین دام مردم و همچنین اعطای کمک های بلا عوض و  استمهال در بازپرداخت وام های مردم به بانک ها در جهت بازگشت مردم به زندگی عادی کمک شود.

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: دولت سیزدهم تا جبران تمام خسارت های وارده سیل چند روز گذشته در کنار مردم آسیب دیده است.

دکتر مخبر همچنین با قدردانی از هلال احمر، بسیج و سپاه و نهادهای انقلابی برای تامین غذای گرم، پتو و چادر برای مردم آسیب دیده،از تمامی دستگاه ها خواست تا هر چه سریعتر در جهت بازسازی منازل و تامین اثاثیه مردم آسیب دیده و همچنین رفع کمبود ها اقدامات خود را تسریع ببخشند و در صورت نیاز کمک های بیشتری به این مناطق ارسال شود.

معاون اول رییس جمهور همچنین از مردم مناطق آسیب دیده که با وجود خسارات و آسیب های فراوان مشکلات خود را با صبوری مطرح کردند، قدردانی کرد.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی دولت