مراسم روز دامپزشکی با حضور عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم روز دامپزشکی که در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، این روز را به دامپزشکان تبریک گفت و ادامه داد: دامپزشکی شاید از نظر سازمانی در وزارت جهاد کشاورزی باشد اما در واقع فراتر از وزارت جهاد کشاورزی فعالیت می کند، دامپزشکی همه جا هست، در زندگی مردم در داخل و خارج کشور .

به گفته معاون رئیس جمهور، دامپزشکی، فرا تشکیلاتی است وبودن شما دامپزشکان ضمانت تامین بهداشت جامعه است امیدوارم روزی برسد که دامپزشکی این کشور باعث سرافرازی ما بشود.

کلانتری  با ابراز نگرانی از اینکه همه چیز را عالی جلوه دهیم، گفت: نگرانی من این است که اگر با این نگاه که همه چیز عالی است پیش برویم و ادامه دهیم یک دفعه با مسائل و مشکلات متعددی مواجه خواهیم شد، ما باید دانش فنی خود را بالا ببریم در غیر این صورت یک فاجعه بزرگ اتفاق خواهد افتاد .

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خاطر نشان کرد: در سازمان دامپزشکی و دانشکده های وابسته نقصان هایی داریم که باید برطرف شود و باید با جهان مرتبط باشیم تا علم به روزبه دست آید.

کلانتری ادامه داد: شما مسئول امنیت بهداشتی تمام دام های کشور هستید، چه اهلی ، چه وحشی و چه بیماریهای مشترک بین دام و انسان.

وی با ذکر این نکته که سیاستگذاری در حوزه دام پزشکی باید متمرکز و در سازمان دامپزشکی باشد، گفت : سیاستگذاری متمرکز زمانی محقق می‌شود که علم شما بروز باشد، این هم مستلزم ارتباطات بین المللی با خارج از کشور است.

کلانتری با اشاره به تاثیرات تغییر اقلیم در مسائل ژنتیک، گفت : وقتی قرار است تا پایان قرن 3 تا 4 درجه افزایش دما داشته باشیم، قطعا” تغییرات ژنتیک از جمله مقاومت روی دارو و بیماری خواهیم داشت که باعث گرفتاری های بزرگ خواهد شد.

وی تصریح کرد: در ایران که در 30 سال گذشته که 1و نیم درجه گرم تر شده است، تاثیرات فراوان تری در مسائل ژنتیک خواهیم داشت.