رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: در اجرای ابلاغیه وزیر محترم جهادکشاورزی؛ خرید تضمینی خرمای استعمران تولیدی سالجاری از نخل کاران خوزستان آغاز و قیمت خرید، مشخصات کیفی محصول، شیوه خرید، محل و زمان خرید نیز دقیقا بر اساس این ابلاغیه انجام شد و تا 30/ 07/ 1400 ادامه خواهد یافت.

به نقل از پات مهندس سید محمد موسوی، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی اعلام کرد: براساس ابلاغیه مذکور هر کیلوگرم خرمای استعمران تولید سال جاری از نوع درجه یک، 92،000 ریال، درجه دو، 78،200 ریال و درجه سه، 60،000 ریال صرفا از نخلکاران استان خوزستان خریداری خواهد شد.

در این رابطه صبح امروز جلسه وبیناری در خصوص خرید تضمینی خرمای استعمران تولیدی سال جاری استان خوزستان با حضور مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، مدیر تعاون روستایی استان خوزستان و مدیران تعاون روستایی شهرستان های این استان برگزار شد.

مهندس سید محمد موسوی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در ابتدای این جلسه گفت: ما یادمان نرود که ما نوکر مردم هستیم و برخورد ما با نخلکاران تحویل دهنده خرما به مراکز خرید تعاون روستایی بایستی با رعایت اصول اخلاق اسلامی و رعایت دقیق حقوق و اصول تکریم باغداران انجام شود.

وی افزود: بایستی مشخصات، آدرس، زمان آغاز و پایان کار روزانه مراکز خرید، شرایط و چگونگی خرید و قیمت آن از طریق صدا و سیما و سایر رسانه ها اطلاع رسانی و به استحضار کلیه نخلکاران برسد.

موسوی در ادامه تاکید کرد: خرید خرما بایستی با رعایت دقیق ابلاغیه وزیر و دستورالعمل فنی و اجرایی این سازمان انجام شود و رعایت استانداردهای خرید و نگهداری محصول خرما؛ مورد اهتمام ویژه قرار گیرد.

گفتنی است در راستای سیاست های حمایتی دولت، اجرای برنامه خرید تضمینی محصولات کشاورزی و جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان محصولات کشاورزی، با استناد به مصوبه شماره 12423 / 020 مورخ15/ 06/ 1400 شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی به سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران محول شده است.