ایجاد خسارت به مزارع، گلخانه‌ها،‌ دامداری‌ها، باغات، مرغداری‌ها و زنبورداری‌ها محتمل است.

ایجاد خسارت به مزارع، گلخانه‌ها،‌ دامداری‌ها، باغات، مرغداری‌ها و زنبورداری‌ها محتمل است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از روز شنبه 19 بهمن‌ماه، کاهش ناگهانی دما بین 9 تا 14 درجه در بسیاری از استان‌های کشور پیش‌بینی می‌شود.

صادق ضیائیان در گفتگو با فارس افزود: تا روز جمعه با افزایش دما مواجه هستیم و از روز شنبه 19 بهمن کاهش ناگهانی دما بین 9 تا 14 درجه در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،‌اردبیل‌، زنجان، همدان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، مرکزی، یزد، اصفهان، مازندران، گیلان، خراسان شمالی، گلستان، خراسان رضوی، خوزستان، ایلام، بوشهر، غرب فارس، کهگیلویه و بویر احمد و چهار محال و بختیاری پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود:‌در این راستا ایجاد خسارت به مزارع، گلخانه‌ها،‌دامداری‌ها، باغات، مرغداری‌ها و زنبورداری‌ها محتمل است که توصیه می‌شود از پخش کود سرک اوره در مزارع گندم، کلزا و جو خودداری شود، کنترل دما و رطوبت در گلخانه‌ها،‌ مرغداری‌ها و دامداری‌ها با توجه به نوسانات دمایی در دستورکار باشد.

وی افزود: همچنین توصیه می‌شود از انجام عملیات سمپاشی و محلول باشی با توجه به کاهش محسوس دما و وزش باد و عدم اثربخشی سم خودداری شود و تنظیم دمای انبارهای نگهداری محصولاتی نظیر پیاز و سیب‌زمینی جهت جلوگیری از یخ زدگی محصول در دستور کار باشد.

منبع: دهقان نیوز